Ez tévedés, a jelentkezéssel automatikusan regisztrált a szóbeli meghallgatásra. Ennek időpontja az alábbi négy nap egyike lesz: 2019. február 27, február 28, március 2, március 4. Nincs külön időpont a történelmes osztályba jelentkezőknek. A honlapról fogják megtudni majd a pontos beosztást.
Tisztelt Érdeklődő! A képek többnyire embereket ábrázolnak hétköznapi helyzetekben (pl. szabadidős tevékenységek végzése közben). Más képek olyan helyszíneket vagy tárgyakat mutatnak be, amelyekkel minden nap találkozhatnak a diákok (pl. osztályterem, egészséges ételek)
Tömören: van esélye. Kicsit részletesebben: nem tartozunk azon iskolák közé, amelyek 4,5 alatti átlaggal már nem javasolják a jelentkezést.
A pontszámok közzétételét és a megtekintést február 8-ig kell biztosítanunk. Ehhez képest a január 31-i megtekintési dátumot diák- és szülőbarátnak érezzük. Nem közölhetünk eredményeket a megtekintési időpont előtt. Nincs is még az összes dolgozat kijavítva. Az általános iskola talán azért kéri több mint két héttel (!) a határidő előtt az adatokat, mert tapasztalatuk szerint a gyerekek egy része sokszor késve adja le az iratokat. Ebben azonban nem tudunk segíteni, az értékelő lapokat január 31-én adjuk kézbe.
Azért várjuk meg a tényeges szóbeli beosztás közzétételét. :-) Ha még akkor is ütközik, kapnak új időpontot. Eddig még mindenkinél találtunk megoldást.
Tisztelt Érdeklődő! A postára adási határidő 2019. február 18-án hétfő 24 óra volt. A lapok jelentős része még meg sem érkezett. A feldolgozás is időt vesz igénybe és csak utána jöhet a szóbeli beosztás. Talán vasárnap délután 16 óra után ki tudjuk tenni a honlapra. Ami biztos: négy felvételi nap lesz: 2019. február 27, február 28, március 2, március 4. Mindenkit behívunk, aki mindkét felvételi teszten legalább 10 pontot elért (Szögezzük le, ez nem teljesíthetetlen követelmény.)
Tisztelt Szülő! Megértjük, hogy a legtöbb érdeklődő pontszámhoz köti a felvételet, de higgye el, ennek semmi értelme. A felvételi küszöböt ugyanis két dolog alakítja jelentősen. Az egyik a hozzánk jelentkező diákok száma (ez immár tizenöt éve enyhén emelkedő tendenciát mutat). A másik, ennél nyomósabb tényező a központi írásbeli felvételik országos átlaga. Egyik évről a másikra pl a matematika országos átlagban 8 pont eltérés is lehet ! A legnépszerűbb öt évfolyamos képzésünkön viszont közel négyszázan szeretnének bejutni, itt 8 pont különbség 50-70 helyet is jelenthet!
Ezért inkább a rangsor helyezési számait érdemes tekinteni. Általában elmondható, hogy a 100-zal kezdődő (pl 189.) sorszámok még biztos bejutó helyek. Kivételt képez legnépszerűbb osztályunk, az öt évfolyamos nyelvi osztály, ott inkább a 120. hely táján vannak az utolsó biztos bejutó helyek.
A jelentkezési határidő le sem zárult, korainak gondoljuk még beosztás kiírását. Mivel az első szóbeli nap február 28 szerda, ezért legkésőbb január 26-án hétfőn kinn lesz a lista. Ez egy óvatos vállalás a részünkről, reméljük február 23-án pénteken már érdemes lesz ránézni a honlapra...
Ez azt jelenti, hogy az 1000-es kódon kezdő szintől indul az angol nyelv oktatása de tudjuk, hogy nagyon sokan tanultak már angolul. A csoport szintjére valószínűleg a "kezdő és újrakezdő" kifejezés lenne a megfelelő. Ne felejtsük, a nagyobb óraszám az angolon van, tehát a valódi kezdők gyorsan felzárkózhatnak az újrakezdőkhöz.
Nem kell felvételizni. Csak az vesz részt a nyelvi meghallgatáson, aki a megpályázott tanulmányi területek közé a nyelvi előkészítőt is felvette.
A nálunk felvételizők minden törvényes kedvezményt megkapnak, viszont a saját erejükből kell bejutniuk az iskolába. Ha ha pl. matematikából nincsen pontszáma, akkor a felvételi többi komponensét kell "széthúzni" a 240 pontos skálára, hiszen más központi felvételi írásbelit nem tudunk beállítani. A példabeli esetben a felvételi másik három eleméből 50+50+60=160 pontot szerezhet maximálisan. A 240 pontos skálára ekkor úgy tudjuk ráhelyezni, hogy pontszámát 240/160= 1,5-del kell "felszorozzuk".
A tájékoztatónkban az áll, hogy a nyelvi osztályokba pályázó tanulók az általuk korábban tanult idegen nyelvből meghallgatáson vesznek részt. Ehhez nem szükséges B2-es szinten lenni, papír meg végképp nem kell erről. Amit a tájékoztatóban olvasott, az a nyelvi osztályok kimeneti követeleménye. Vagyis a tanulmányok befejezésekor kell a B2 szintet teljesíteni.
A nyelvi előkészítőben mindenki számára a nagyobb óraszám az angol. Aki az általános iskolában németül tanult, az a felvételi beszélgetésen németből "mutatja meg" nyelvi kompetenciáit. Felvétel esetén az első idegen nyelv a kezdő angol, második idegen nyelv a haladó német lesz.
5+3+4+3+3, ezen felül az utolsó két évben van még fakultációs lehetőség is.
Ilyenkor azt érdemes mérlegelni, hogy melyik nyelvből szeretne szóbelizni, illetve melyik nyelvet szeretné haladó csoportban tanulni. Az 1000-es kódon a szóbeli meghallgatás németből van és a haladó német csoport mellé kezdő angol párosul. A 2000-es kódon a szóbeli angolból van, de a haladó angol mellé a kezdő francia jár, tehát 2. nyelvként a németet nem lehet választani. Természetesen arra is van lehetőség, hogy mindkét tagozatkódot megjelöljék. Ebben az esetben mindkét nyelvből van szóbeli beszélgetés.
13+5+5+4+4. Az óraszámokról a Pedagógiai programunkaban olvashat.
Tisztelt Szülő! Ha a kéttannnyelvű általános iskolában gyermeke korábban angolul tanult, akkor Önöknek kell eldönteni, van-e értelme ekkora óraszámban folytatni. Ha "már közel" a középfokú nyelvvizsga és "ráér" az felsőfokú, akkor lehet, hogy tényleg nem kell még 1100+ angol óra. Ebben az esetben jó választás a négy évfolyamos angol - német nyelvi osztály, amelyben van lehetőség középhaladó angol - kezdő német párosításra. Ha angolból már a gimnázium alatt cél a felsőfokú nyelvvizsga és megfelel mellé a francia nyelv kezdő szintről, akkor feltétlenül szóba jöhet az 1000-es tanulmányi terület.
Ha a kéttannyelvű általános iskolában gyermeke korábban németül tanult, akkor jó döntés lehet a nyelvi előkészítő. Az 1000-es tanulmányi területen folytathatja a németet haladó csoportban és kezdheti az angolt magas óraszámban, így lehetősége van mindkét nyelvből megszerezni a nyelvvizsgát.
Megteheti. Nyilván nem az a cél, hogy több igazolatlan óra legyen. Olyankor szokott ez előfordulni, amikor már a szülő kimerítette a szülői keretet, mégis újra igazolni akar. A másik előforduló eset, hogy a diák hiányzását nem jelzi a szülő az adott tanítási nap reggelén.
Igen. A távollétet az igazgatónak címzett beadványban kell kérni, és szinte minden esetben támogató határozat születik. Csak súlyos fegyelemsértés, vagy a tanulmányok nagyfokú elhanyagolása lehet kizáró ok.
Iskolánk korlátozott számban tud befogadni más iskolákból átlépő tanulókat. Az átvételre augusztus - szeptember, illetve január (vége) - február időszakokban van a legnagyobb esély. A félévek előrehaladtával az átvétel egyre nehezebben oldható meg, hiszen az átjövő diáknak már a Petőfiben kell megfelelő számú osztályzatot szereznie az adott félév végéig. Csak azokat vesszük át, aki magyarból és matematikából egy ún. átvételi dolgozatot írnak és azokon 60% fölötti eredményt érnek el. Ezek a dolgozatot kompetencialapú szintfelmérők. A céljuk az, hogy segítségükkel megbecsüljük, hogy az új diák mennyire lesz képes bekapcsolódni a Petőfiben folyó tanulmányi munkába. A nyelvi osztályokba pályázók még a nyelvi tudásukról is számot adnak egy rövid szóbeli beszélgetés során. Csak azokat tudjuk felvenni, akik a közismereti tárgyakból megfelelő számú órát hallgattak a korábbi intézményükben. (Ez a bizonyítványokból ellenőrizhető) Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a szakgimnáziumokból különösen problémás az átvétel, mivel ott csak egy idegen nyelvet oktatnak, nálunk pedig kettőt. Szakgimnáziumokból a kilencedik évfolyam első hónapjában van lehetőség az átvételre, a későbbiek ez az esély jelentősen csökken a nyelvtanulás említett problémája miatt. További probléma a kilencedik évfolyamon, hogy már jó ideje teljes feltöltöttséggel indulnak az osztályaink. Mielőtt az átjelentkezésről döntetnek, feltétlenül vegyék fel a kapcsolatot iskolánkkal.
Senkinek sem javasoljuk, hogy az utolsó pillanatban zuhanjon be az iskolába - ilyenkor nehéz ráhangolódni a tanításra. Ha 7:45 -ig beér, lesz ideje elővenni a tanszereit, üdvözölni az osztálytársait, esetle meglátogatni a büfét. Ha 8 óra után érkezik és a tanár megelőzi, hiányzónak (iiletve ha megérkezik, későnek) fogják beírni.
A matematika tagozat valóban nem indul néhány éve. A Pedagógiai programból azonban nem vettük ki, ami azt jelenti, a megfelelő időpontban szeretnénk újraindítani.
Budapest I. Kerületi Petőfi Sándor Gimnázium
Cím: 1013 Budapest, Attila út 43.
Tel/fax: +36 1 375-7736
Email: admin@petofigimi.hu
OM kód: 035218
Telephelyikód: 0001
Tankerületi kód: BO 0201