Tisztelt Érdeklődő! A képek többnyire embereket ábrázolnak hétköznapi helyzetekben (pl. szabadidős tevékenységek végzése közben). Más képek olyan helyszíneket vagy tárgyakat mutatnak be, amelyekkel minden nap találkozhatnak a diákok (pl. osztályterem, egészséges ételek)
Sajnos, ennek az igénynek jelenleg nem tudunk eleget tenni. Aki olyan NYEK-es csoportot keres, ahol az angol haladó mellé német kezdő társul, a mi iskolánkban nem talál ilyet.
A tájékoztatónkban az áll, hogy a nyelvi osztályokba pályázó tanulók az általuk korábban tanult idegen nyelvből meghallgatáson vesznek részt. Ehhez nem szükséges B2-es szinten lenni, papír meg végképp nem kell erről. A hivatalos kimenő nyelvi követelmény a B2. Vagyis a tanulmányok befejezésekor kell a B2 szintet teljesíteni. Szerintünk sokkal több lehetőség van ebben a képzési formában. Célunk, hogy minél többen jussanak el a C1 szintre az első idegen nyelvből.
Nem kell felvételizni. Csak az vesz részt a nyelvi meghallgatáson, aki a megpályázott tanulmányi területek közé a nyelvi előkészítőt is felvette. Idén (2024-ben) ez az 1001-es tanulmányi terület.
A nyelvi előkészítőben mindenki számára a nagyobb óraszám az angol. Aki az általános iskolában németül tanult, az a felvételi beszélgetésen németből "mutatja meg" nyelvi kompetenciáit. Felvétel esetén itt is a nagyobb óraszámú idegen nyelv a "kezdő" angol, második idegen nyelv a haladó német lesz. (Igazi kezdő angolos ma már kevés van. Inkább arról van szó, hogy németből már haladó szinten van, angolból jóval kevesebbet tanult.)
5+3+3+3+3, ezen felül az utolsó két évben van még fakultációs lehetőség is.
Ilyenkor azt érdemes mérlegelni, hogy melyik nyelvből szeretne szóbelizni, illetve melyik nyelvet szeretné haladó csoportban tanulni. Az 1002-es kódon a szóbeli meghallgatás németből van és a haladó német csoport mellé "kezdő" (újrakezdő) angol párosul. A z 1001-es kódon a szóbeli angolból van, de a haladó angol mellé a kezdő francia jár, tehát 2. nyelvként a németet nem lehet választani. Természetesen arra is van lehetőség, hogy mindkét tanulmányi területet megjelöljék. Ebben az esetben mindkét nyelvből van szóbeli beszélgetés.
13+5+5+5+5. Az óraszámokról a Pedagógiai programunkaban olvashat.
Tisztelt Szülő! Ha a kéttannnyelvű általános iskolában gyermeke korábban angolul tanult, akkor Önöknek kell eldönteni, van-e értelme ekkora óraszámban folytatni. Ha "már közel" a középfokú nyelvvizsga és "ráér" az felsőfokú, akkor lehet, hogy tényleg nem kell még 1100+ angol óra. Ebben az esetben jó választás a négy évfolyamos angol nyelvi osztály. Ha angolból már a gimnázium alatt cél a felsőfokú nyelvvizsga és megfelel mellé a francia nyelv kezdő szintről, akkor feltétlenül szóba jöhet az 1001-es tanulmányi terület.
Ha a kéttannyelvű általános iskolában gyermeke korábban németül tanult, akkor jó döntés lehet a nyelvi előkészítő. Az 1002-es tanulmányi területen folytathatja a németet haladó csoportban és kezdheti az angolt magas óraszámban, így lehetősége van mindkét nyelvből megszerezni a nyelvvizsgát.
Megteheti. Nyilván nem az a cél, hogy több igazolatlan óra legyen. Olyankor szokott ez előfordulni, amikor már a szülő kimerítette a szülői keretet, mégis újra igazolni akar. A másik előforduló eset, hogy a diák hiányzását késve jelzi a szülő.
Iskolánk korlátozott számban tud befogadni más iskolákból átlépő tanulókat. Az átvételre augusztus - szeptember, illetve január (vége) - február időszakokban van a legnagyobb esély. A félévek előrehaladtával az átvétel egyre nehezebben oldható meg, hiszen az átjövő diáknak már a Petőfiben kell megfelelő számú osztályzatot szereznie az adott félév végéig. Csak azokat vesszük át, aki magyarból és matematikából egy ún. átvételi dolgozatot írnak és azokon 60% fölötti eredményt érnek el. Ezek a dolgozatot kompetencialapú szintfelmérők. A céljuk az, hogy segítségükkel megbecsüljük, hogy az új diák mennyire lesz képes bekapcsolódni a Petőfiben folyó tanulmányi munkába. A nyelvi osztályokba pályázók még a nyelvi tudásukról is számot adnak egy rövid szóbeli beszélgetés során. Csak azokat tudjuk felvenni, akik a közismereti tárgyakból megfelelő számú órát hallgattak a korábbi intézményükben. (Ez a bizonyítványokból ellenőrizhető) Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a szakgimnáziumokból különösen problémás az átvétel, mivel ott csak egy idegen nyelvet oktatnak, nálunk pedig kettőt. Szakgimnáziumokból a kilencedik évfolyam első hónapjában van lehetőség az átvételre, a későbbiek ez az esély jelentősen csökken a nyelvtanulás említett problémája miatt. További probléma a kilencedik évfolyamon, hogy már jó ideje teljes feltöltöttséggel indulnak az osztályaink. Mielőtt az átjelentkezésről döntetnek, feltétlenül vegyék fel a kapcsolatot iskolánkkal. Kérelmüket az igazgato@petofigimi címre küldjék Török Csaba igazgató úrnak címezve.
Senkinek sem javasoljuk, hogy az utolsó pillanatban zuhanjon be az iskolába - ilyenkor nehéz ráhangolódni a tanításra. Ha 7:45 -ig beér, lesz ideje elővenni a tanszereit, üdvözölni az osztálytársait, esetle meglátogatni a büfét. Ha 8 óra után érkezik későnek fogják beírni.
A matematika tagozat valóban nem indul néhány éve. A Pedagógiai programból azonban nem vettük ki, ami azt jelenti, a megfelelő időpontban szeretnénk újraindítani.
Budapest I. Kerületi Petőfi Sándor Gimnázium
Cím: 1013 Budapest, Attila út 43.
Tel/fax: +36 1 375-7736
Email: igazgato@petofigimi.hu
OM kód: 035218
Telephelyikód: 001
Tankerületi pénzügyi azonosító: BO 0201